Potřetí na Potkanovi v Praze | CZKP
Český klub potkanů z.s.
Czech Fancy Rat Club

Potřetí na Potkanovi v Praze

pvp3_09Začátek výstavy sice začal standardní veterinární přejímkou v trochu sychravém říjnovém stylu, počasí se ale postupně umoudřilo, vysvitlo sluníčko a další Potkan v Praze mohl vypuknout! Jako tradičně probíhalo posuzování na této výstavě pod českou taktovkou. Hlavních kategorií se ujaly MVDr. Romana Kastlová a Miroslava Veselá, o PET kategorie se postaraly čekatelky na posuzovatele – Iveta Jarošová a Veronika Ptáčková. A že bylo na co se dívat. Kapacita výstavy byla 100% naplněná, 60 vystavovatelů a cca 250 potkanů. Během dne proběhlo i doprovodné hlasování o potkaního sympaťáka výstavy, nejhezčí fotografii a konečně i 5. závod v potkaních agility u nás!

 

pvp3_41

Balíček pro každého vystavovatele

Pohodovou atmosféru sobotního dne si vystavovatelé a návštěvníci mohli zpestřit prohlídkou ekologického areálu Toulcův dvůr, nákupem chovatelských potřeb ve stáncích našich partnerů, společností Stelta.com a Rodentia.cz. Krásné hrnečky, placky a kalendáře s potkaní tématikou bylo možné koupit přímo u jejich autorky, fotografky Pavlíny „Ratlove“ Šimáčkové. Právě pod její rukou vzniklo také nové logo výstavy, profesionální plakát a nové diplomy. Stánek na akci měla i organizace „Potkaní klokánek“. Především malí návštěvníci si u něj mohli nechat pomalovat obličej, velcí se pak mohli podívat jak má vypadat potkaní marodka nebo se pobavit o správné výchově potkanů.

 

Velkým zpestřením byla účast štábu České televize, který během dne natáčel záběry do nedělního vysílání pořadu Chcete mě! Jeho pravidelnou součástí jsou kromě nabídky opuštěných pejsků a kočiček i reportáže z různých akcí, miniseriály o zvířatech a vše kolem nich. Na reportáž z výstavy se můžete podívat v neděli, 8.11.2015, na ČT2. K vidění je také na webu České televize, odkaz ZDE. Začátek od 13:20.

 

haneul

Haneul s oceněními
Autor fota: Zuzana Časarová

Odpoledne se kromě klání v potkaních agility konala také pravidelná členská schůze Českého klubu potkanů, tentokrát v režii Kateřiny Rážové. Součástí schůze bylo i udělování Čestných ocenění předsedy a Čestné ocenění členů – speciálního ocenění, na které bylo třeba „nominace“od klubových kolegů. Poslední část dne už patřila vyhlášení vítězů. Kompletní výsledky najdete později v sekci Katalog výstav zde na webu, absolutními vítězi 3. Potkana v Praze se stali:

 

  • Nejlepší potkan ČKP:  Zuleikhan z Mouseville (vystavovatel: Julius Lužný)
  • Nejlepší samec výstavy: Haneul „Jan Hus“ z Mouseville (vystavovatel: Zuzana Časarová)
  • Nejlepší samice výstavy: Jasmínka z Polipetu (vystavovatel: Petra Koťátková)
  • Nejlepší chovatel výstavy: Tereza Nováková, ChS Od Krisicy
  • Nejlepší mazlík výstavy: Amadeus Mozzarelka de Linden Rats (vystavovatel: Hedvika Pártlová)
  • Potkan sympatie: Afrodita Od Raubířů (vystavovatel: Alena Riedlová)
  • Nejlepší potkan mladého vystavovatele: Baldassarath z Mouseville (vystavovatel: Monika Dřevová)
  • Nejlepší kolekce: kolekce 2 (vystavovatel: Helena Hanusová Lužná)
pvp3_40

1. Mladý samec PET s oceněním

Fotogalerie momentek z výstavy najdete na facebookových stránkách ZDE, na fotografie Veroniky Veignerové se můžete podívat ZDE, další kupa fotografií od Andrey Theimerové je k nahlédnutí ZDE.

 

Jedno speciální poděkování zaslouženě patří MVDr. Romaně Kastlové, z veteriny ANIMAL HOPE. Každá výstava je pro malé potkaní účastníky určitým riskem, zvlášť v podzimních měsících. Bohužel se povýstavní respirační problémy i přes preventivní opatření naší výstavě nevyhnuly, viz předchozí novinky na našich stránkách. Díky odborné pomoci a podpoře ze strany MVDr. Kastlové jsme se jim mohli postavit čelem. Přesto do budoucna doufáme, že se podobná situace nebude opakovat, za výstavní tým pro to uděláme maximum.

 

Na závěr, tradiční velké poděkování patří hlavně našim klubovým partnerům! 

Animal Hope

Avicentra

Biofaktory

Candie’s

Immunovet

Haf & Mňau

Krmiva Hulín

Mixbox.cz

Mlsoun

Rat Love

Rodentia.cz

Sabe

Stelta.com

A. a L. Kovářovy

ČS U Raubířů

Fotogalerie k výstavě:

 

 

 

Pro ČKP, Jana „Wren“ Veselá
Český klub potkanů z.s.

Czech Fancy Rat Club

czkp@email.cz

© 2013 - 2016

Všechna práva vyhrazena

webdesign: czgrafik.cz

programování webu: Lukáš Maleček (Dr.LuckyLuke)

Reklamní lišta poskytovatele prostoru: