Prosluněná 4. jarní výstava | CZKP
Český klub potkanů z.s.
Czech Fancy Rat Club

Prosluněná 4. jarní výstava

Pětadvacátého března ráno, osmá hodina odbila. Dveře velkého sálu na Toulcově dvoře se otevírají a vevnitř se začíná postupně tvořit fronta prvních příchozích vystavovatelů. Toho dne nejsou nejpilnějším společenstvem roje včelek, které vylétají opylovat květy na luka v okolí statku, ale malá skupinka organizátorů 4. jarní výstavy v čele s výstavním garantem Lukášem Malečkem. A jak celý den probíhal?

 

_3255315.

O veterinární přejímku a následný veterinární dohled po celou dobu výstavy se postarala Aneta Lochmanová z veteriny ANIMAL HOPE, za asistence Terezy Novákové (chs Od Krisicy). Jejich odbornýma rukama prošlo přes 120 zvířat od více než 35 vystavovatelů. Následně se o posouzení všech potkaních krasavců a krasavic postaraly novopečené posuzovatelky a čekatelky na posuzovatele Českého klubu potkanů, a to Iveta Jarošová (chs Lavan) a Veronika Ptáčková (chs Potkanviv) – oficiální kategorie, Kateřina Rážová (chs Ze Svahu) pod vedením Miroslavy Veselé (chs Beris) a Markéta Strejčková (chs Od Pekelného Strážce) pod vedením Terezy Novákové (chs Od Krisicy) – potkani mazlíci. Novinkou letošní jarní výstavy byla cena „Tulip Top 5 by Rene“ – nejsympatičtější pětka ze zvířat, které dostal k posouzení čestný host výstavy, Rene Bastiaans (Holandsko).

 

 

Za celý slunečný den mezi výstavními stoly proteklo na 250 návštěvníků všech věkových kategorií. O jejich zábavu a plnohodnotný zážitek se postarala nejen nádherná zvířata ve výstavních boxech, ale i další doprovodný program. U svého stánku představil Potkaní Klokánek svou činnost a poutavou formou šířil osvětu týkající se pořizování potkánků. Dále si zde mohly děti zasoutěžit v kreslení a nechat si pomalovat obličej – třeba na myšku! Návštěvníci mohli v průběhu dne posoudit i vlastnosti konopného pazdeří od JLP Product, které bylo poprvé podestláno ve výstavních boxech a udržovalo spolu s čističkami vzduchu Ionic Care v prostoru výstavy příjemné podmínky. Myšáci tradičně baštili směs od Rodentie, k dispozici měli k osvěžení také několik druhů ovoce a zeleniny.

 

 

S úderem druhé hodiny se diváci shromáždili okolo stolů s překážkami – vypukla napínavá soutěž agility. Sálem se rozléhalo tlumené „óóóó“. Menší děti natahovaly krky, div se jim hlavičky neskutálely z ramen. Slabší povahy při pohledu na veškerou šikovnost omdlévaly, vodiči potkánků na překážkách napětím zatajovali dech a přihlášení potkánci běhali. Běhali, jako by jim šlo o život, zdolávali překážky a dělali nesmírnou radost svým majitelům i přihlížejícím divákům.

 

 

Po tom, co i poslední myšák doběhl agility, měli návštěvníci klid na prozkoumání možností volné zábavy, které jim 4. jarní výstava nabídla. Jejich pozornost upoutaly mimo jiné také prodejní stánky. Hned u vstupu na ně čekala usměvavá obsluha, nabízející možnost nakoupit krmení od Versele-Laga a Avicentry, placky, magnetky, vykrajovátka a další věcičky s potkaní tématikou. Všemožné domečky, pelíšky, tunýlky a hamáčky pro chlupáče nabídla firma Happy Rats. A protože vzdělávání není nikdy dost, připravil si realizační tým výstavy pro širokou veřejnost poutavou naučnou stezku „Já potkan“, která na dvanácti stanovištích shrnula základní informace o potkanech – mazlících a poskytla odkazy pro rozšiřující články. Interiér dále zdobilo přes dvacet soutěžních fotografií na téma „setkání generací“. Návštěvníci kromě fotografie dle svého vkusu mohli hlasovat také pro nejsympatičtějšího potkánka.

 

 

Na vyhlašování výsledků, událost, na kterou se všichni třásli nejvíce, došlo dle časového plánu výstavy. Nebudeme chodit okolo horké kaše – obě kategorie potkaních agilit ovládla se svými myškami Alena Riedlová (ČS Xalis). Návštěvníkům se nejvíce líbila fotografie č. 5 Karolíny Šormové a potkanem sympatie se stala Gracie od Raubířů Aleny Riedlové. Kompletní výsledky najdete ZDE, shrneme alespoň Absolutní vítěze výstavy – „Best in show“: nejlepším mazlíkem se stala Legendary Greta Garbo Kateřiny Bockové, nejlepším samcem výstavy byl White Walker Rat Spirit Elišky Horákové, nejlepší samicí Carolyn of Lavan Dagmar Šebkové a nejlepším potkanem ČKP byla Walli of Navel Michala Mottla.

 

 

Obrovské díky za uspořádání výstavy patří organizačnímu týmu, nemalému počtu pomocníků v „den D“,  samozřejmě všem návštěvníkům a našim vystavovatelům s jejich malými svěřenci. A především partnerům 4. jarní výstavy potkanů, bez kterých by to prostě nebylo ono :)

 

IMG_0913..

Děkujeme Vám a těšíme se zase v září, na Potkanovi v Praze!!

 

Partneři_ČKP

 

Fotogalerie k výstavě, všechny fotografie naleznete ZDE:
Český klub potkanů z.s.

Czech Fancy Rat Club

czkp@email.cz

© 2013 - 2016

Všechna práva vyhrazena

webdesign: czgrafik.cz

programování webu: Lukáš Maleček (Dr.LuckyLuke)

Reklamní lišta poskytovatele prostoru: