Pátý ročník Potkana v Praze | CZKP
Český klub potkanů z.s.
Czech Fancy Rat Club

Pátý ročník Potkana v Praze

Tradiční, ale nikdy ne stejný, hostící hojný počet vystavovatelů, vystavovaných zvířátek i návštěvníků, přesto stále v přátelském až rodinném duchu – to vše a ještě více je Potkan v Praze! Co se celý den dělo a jakého překvapení se kdo nakonec dočkal?


Místem konání velkého podzimního potkaního klání se opět stal pražský Toulcův Dvůr. K malebnému statku se potkanáři začali sjíždět od obvyklých osmi hodin a začali cedit své svěřence pečlivým zdravotním sítem MVDr. Romany Heřmánkové z Animal Hope, které asistovala vše zvládající Romča Malečková Měrková z ChS U Raubířů.

Veterinární přejímka

Veterinární přejímka

Již sehraný organizátorský tým v čele s trojicí „Illegal Raubíř El Fuego“ měl vše pečlivě přichystáno, takže výstava běžela od rána jako namazaný stroj. Hned ze startu se slovenská posila našeho klubu, Tamara Sýkorová (ChS Equilibrium), zdárně propsala náročnými otázkami posuzovatelského testu a následně složila při posuzování PET kategorií pod taktovkou Romany Heřmánkové (Gremleen Rattery) i praktickou část zkoušky. Vítáme Tě mezi našimi posuzovateli a registrátory, Tami! Zbytek mazlíků měly na starosti Kateřina Rážová (ChS Ze Svahu) pod dohledem Veroniky Ptáčkové (ChS Potkanviv) a Markéta Strejčková (ChS Od Pekelného Strážce) s asistencí Ivety Jarošové (ChS Lavan). O posouzení oficiálních kategorií se postaraly Veronika Ptáčková a Tereza Nováková (ChS Od Krisicy). Celkem měly mezi sebe dámy k pečlivému ohodnocení rozděleno přes 150 nádherných potkanů a potkanic od více než 40 vystavovatelů!


Svou činnost prezentoval také Potkaní Klokánek, jehož „tety“ byly opět k dispozici vystavovatelům i návštěvníkům. Mezi nejčastější náměty rozhovorů patřilo problémové chování potkánků, rozumné způsoby pořízení „myšek“ a všemožné další témata. U jejich krásné modelové klece se zastavil nejeden návštěvník. Pro děti bylo připraveno rozptýlení v podobě malování na obličej a soutěže o nejkrásnější obrázek.


Nebylo by to ČKP, kdyby se na výstavě neobjevily opět drobné inovace. Již při příchodu dostali všichni chovatelé, bez ohledu na klubovou příslušnost, jmenovky s názvem své stanice. Jejich funkčnost si mohli ověřit například při předávání převozových potkánků, komunikaci s potenciálními zájemci, či prostě při diskuzi nad výstavními boxy.


Novinkou, cílenou tentokrát téměř čistě na méně ostřílené návštěvníky a začínající chovatele, byly také přehlednější a lépe čitelné popisky zvířat u jednotlivých boxů. Kdokoliv se tak jedním pohledem pod ubikaci dozvěděl, jak barvu a varietu každého z potkánků, tak jeho jméno a název stanice, ve které byl odchován. Odpadlo tak zdlouhavé shánění katalogu a složité listování v něm. Známé zdlouhavé pátrání a bádání na sociálních sítích pomocí čísla zvířete a popisu boxu s nejistým výsledkem v případě, že se návštěvník rozhodl zjistit, kde že se rodí zrovna takoví krasavci, je tak již minulostí.

Popisky boxů v akci

Popisky boxů v akci

Ti bystřejší si mohli všimnout drobné slečny s nenápadným fotoaparátem, kterým však až nápadně často znervózňovala majitele při posledních úpravách, sledovala posuzovaní a veškeré ostatní dění v tento speciální den. Byla to Simona Švantnerová, která u nás natáčela reportáž o pátém Potkanovi v Praze pro svůj YouTube kanál Domácí mazlíčci – DVZ. Tímto jí děkujeme za účast a úžasnou videoreportáž. Doufáme, že se setkáme i na Jarní výstavě!


Na výstavě nebyly k vidění jen samé novinky, ale i „staré“ osvědčené věci. Návštěvníci mohli opět rozhodnout o potkanovi „SYMPATIE“ a nejhezčí fotografii – tentokrát na téma „potkaní tulení“. První dvě místa fotosoutěže obsadila Veronika Veignerová (ChS Amour de Rat), které k ocenění pomohla také její bezkonkurenční chůva – pitbull Agramon. Neodmyslitelnou součástí prezentace chovu byla Potkaní naučná stezka, která slavila stejný úspěch, jako při svém představení na letošní Jarní výstavě.


Již tradičně se v odpoledních hodinách konal závod agility, na který se přihlášky přijímaly přímo na místě. Díky tomu neodolalo velké množství vystavovatelů a na závodní dráze se střídal jeden borec za druhým. Po shlédnutí rozvážného, avšak téměř překvapivě plynulého výkonu macíka Allanona Jany Veselé, pak už bylo všem jasné, že na velikosti nezáleží a v každém potkánkovi jakýchkoliv tvarů dřímá kus atleta. Jen ho probudit! Na příští soutěži tedy čekáme zájem na hranici zvládnutelnosti. Nebojte se však, tým ČKP je připraven na vše! :-)


Později odpoledne se během zpracovávání výsledků konala klubová schůze. Členové se shromáždili v příjemně hojném počtu. Oděni v nových klubových tílkách, tričkách a mikinách jsme prodiskutovali všechno možné i nemožné, potřebné i potřebnější.


Důležité rokování skončilo tak akorát, aby se včas stíhalo kýžené vyhlášení oceněných. V jeho úvodu poděkoval garant velmi mile svým „andílkům“ – zástupkyni a tiskové mluvčí Elišce Horákové (ČS El Fuego) a hlavní komunikátorce s partnery Janě Veselé (ChS ILLEGAL Rats). I ti největší drsňáci v našich řadách měli co dělat, aby udrželi oko suché.

Lukiho „andílci“

Lukiho „andílci“

A kdo vlastně vyhrál? Kompletní přehled oceněných potkánků naleznete na samostatné stránce


Na závěr si dovolíme poděkovat organizačnímu týmu, veterinárnímu dozoru, ochotným posuzovatelkám, veškerým výstavním pomocníčkům, ukázněným návštěvníkům (kterých se na akci a celý den prostřídalo na dvě stovky) a skvělým majitelům vystavovaných potkánků.


Velké poděkování patří také všem našim úžasným partnerům za stálou přízeň, podporu a důvěru. Věříme, že nám to spolu bude klapat i nadále!


pvp17-partneri
Český klub potkanů z.s.

Czech Fancy Rat Club

czkp@email.cz

© 2013 - 2016

Všechna práva vyhrazena

webdesign: czgrafik.cz

programování webu: Lukáš Maleček (Dr.LuckyLuke)

Reklamní lišta poskytovatele prostoru: