Fixace potkana po operaci | CZKP
Český klub potkanů z.s.
Czech Fancy Rat Club

Fixace potkana po operaci

Postup, jak zafixovat potkana po operaci tak, ať se nedostane na stehy. Vhodné při zákroku na břiše, boku, nebo zádech, ne pod předníma tlapkama.

 

 

Použijeme pevný obvaz (ne pružný), ze začátku několikrát omotáme tělo (klidně trochu utáhnout, ale pozor, ať může potkan dýchat) a potom uděláme to, co zabrání vysmeknutí a tahání stehů. Nad zádama uděláme z obvazu „provázek“ a vedeme ho zezadu pod jednu přední nohu, potom nahoru přes krk a zepředu pod druhou přední nohu. Pak už jen domotáme a zavážeme.

Ať si potkánek nesundá přes hlavu ten provázek z obvazu, tak vezmeme náplast a uděláme z ní „pojistku“ – přilepíme obvaz na krku k obvazu na zádech.

Nakonec už jen přelepíme náplastí obvaz na těle kolem (nejméně jeden pruh přes uzel na obvaze) a „neprůstřelná vesta“ je hotová.

Kdyby bylo třeba, můžeme přidat více pruhů náplasti za sebou a ještě tak zpevnit obvaz.

Ve výsledku toto brnění funguje tak, že si jednak potkan nedosáhne nikam předníma packama (vadí mu v tom právě ten podvlečený obvaz) a také (pokud použijeme více pásků náplasti) se potkan vůbec nemůže ohnout, aby se dostal zubama k obvazu a/nebo stehům (neotočí tak moc hlavu a nepředkloní se).

Tento způsob fixace včetně videa vznikl v ČS U Raubířů, kterým tímto děkujeme za návod.

 


Jak citovat tento článek:

. Fixace potkana po operaci czkp.cz [online].
2023 [cit. 2023-12-08]. Dostupné z http://www.czkp.cz/ja-potkan/kdyz-onemocnim/nemoci-a-zdravotni-problemy/fixace-potkana-po-operaci/.
Český klub potkanů z.s.

Czech Fancy Rat Club

czkp@email.cz

© 2013 - 2016

Všechna práva vyhrazena

webdesign: czgrafik.cz

programování webu: Lukáš Maleček (Dr.LuckyLuke)

Reklamní lišta poskytovatele prostoru: