„Potkaní“ adventní kalendář | CZKP
Český klub potkanů z.s.
Czech Fancy Rat Club


„Potkaní“ adventní kalendář

Někomu se může zdát přehnané, dělat pro potkany speciální adventní kalendář. Pokud je ale majitel šikovný, rád pro své potkany vyrábí vlastní vybavení a hračky pro zabavení, je adventní kalendář další možnost, jak myšáky „tématicky“ zaměstnat. Pořizovací náklady jsou téměř nulové, využít se dají zbytky látek a odstřižky, samotný kalendář pak působí i jako hezká dekorace… Takže, jdeme na to!

1) Potřebujeme: odstřižky látek, nůžky (kdo má, vytáhne i dekorační nůžky), jehlu a nit, pamlsky jako náplň

_B231880

Odstřižky, jehla a nit, nůžky
Autor fota: Jana Veselá

2) Látku nastříháme na přibližně stejně velké proužky (23 menších, 1 větší), kratší strany můžeme zastřihnout dekoračními nůžkami

_B231882

Nastříhaná látka, připraveno k šití
Autor fota: Jana Veselá

3) Proužek přeložíme, sešijeme boční strany, výsledný pytlíček obrátíme sešitím dovnitř

_B231883

Vlevo ušitý pytlíček, vpravo před obrácením
Autor fota: Jana Veselá

4) Do pytlíčku dáme pár pamlsků (např. oříšky, piškoty, grammary, kousek suchého chleba, sušené ovoce, sušené maso, dropsy pro hlodavce apod.). Kreativitě se meze nekladou, myslete ale na to, že nechceme mít do Vánoc z potkanů vypasené kuličky. Jako náplň se dá použít k dobrůtce i trocha skartu, dřevité vlny, odstřižek látky a podobně

_B231885

Pár variant pamlsků – malé a klasické piškoty, vlašské ořechy, buráky, suchý chleba, dropsy pro hlodavce, kočičí odměnky
Autor fota: Jana Veselá

5) Každý pytlíček zavážeme, můžeme ho i popsat číslem (na těch našich je číslo konturou na textil, je vhodná i pro dětské oblečení…)

_B291903

Proužky ze stejného materiálu v kontrastní barvě slouží jako stužka
Autor fota: Jana Veselá

6) A výsledek je tady! Jednotlivé pytlíčky jsou připíchnuté na karton, potažený zbytkem látky (můžeme si je ale dát i do proutěného košíku, skleněné mísy a podobně. Opět, kreativitě se meze nekladou!)

_B291900

Hotový kalendář
Autor fota: Jana Veselá

7) Testovací komando – kluci v akci :)

_B291908

Frodo a Tarabas objevují novou hračku
Autor fota: Jana Veselá

Kdo dočetl až sem a rozhodl se pustit do výroby svého kalendáře. Může se stát, že právě Vaše myšky nejsou zrovna typ „ničitele“, pak je látkovými pytlíky moc nezabavíte. Alternativou ale mohou být papírové pytlíčky třeba od čaje, nebo malé papírové krabičky, skoro každý potkan si rád hraje s papírem :)

Pokud neumíte moc šít, nevadí. Právě na takovém šití se zdokonalíte, potkanům křivé stehy vadit rozhodně nebudou, když za nimi schováte nějakou dobrůtku, ke které se budou chtít dostat, steh nesteh. :) Nebo nešijte vůbec, místo proužku nastříhejte čtverce, pamlsek vložte doprostřed a svažte do uzlíčku. Tvoření a kreativitě zdar!


Jak citovat tento článek:

. „Potkaní“ adventní kalendář czkp.cz [online].
2023 [cit. 2023-01-27]. Dostupné z http://www.czkp.cz/ja-potkan/moje-bydleni/potkani-adventni-kalendar/.
Český klub potkanů z.s.

Czech Fancy Rat Club

czkp@email.cz

© 2013 - 2016

Všechna práva vyhrazena

webdesign: czgrafik.cz

programování webu: Lukáš Maleček (Dr.LuckyLuke)

Reklamní lišta poskytovatele prostoru: