Golden Siamese | CZKP
Český klub potkanů z.s.
Czech Fancy Rat Club

Golden Siamese

Výslovnost: [goldən saiəmi:s]
zlatá siamská

 

Klasifikace: Standard ČKPStínovaníSiamští
Status: NULOVÝ standard
Genetický kód: A- Be- c(h)c(h) + Golden

 

cmp_golden_BES
Porovnání Golden a BES
Autor fota: Dagmar Šebková, ČS Beautiful rats

 

popis POPIS:

Okrajové části těla (čenich, uši, končetiny, kořen ocasu, celý ocas a u samců varlata) jsou pokryty znaky v základním zbarvení potkana. To je tmavší než zbývající plocha těla, která sestává z výbledové barvy, která má zlatavý nádech.

 

popis ZBARVENÍ ZNAKŮ: Aguti, syté a výrazné, v maximálním standardem povoleném rozpětí, bez jinak zbarvených skvrn či chlupů. Barva znaků přechází do výbledu bez ostrého přechodu.

 

popis VÝBLEDOVÁ BARVA: Světle krémově zlatavá se stříbrným tickingem, podsada je světle krémová se světle zlatavými konečky. Pozvolna a rovnoměrně vystínovaná přes hřbet a boky směrem k břichu, nejtmavší stínování se nachází u kořene ocasu. Jasně ohraničená demarkační linie.

 

popis ZBARVENÍ BŘICHA: Velmi světlé s krémovým nádechem.

 

popis BARVA OČÍ: Černá.

 

nezadouci NEŽÁDOUCÍ ZNAKY:

Nedostatečně výrazné znaky, barva znaků ostře ohraničená proti výbledové barvě. Nerovnoměrnost výbledové barvy, jinak barevné skvrny ci chlupy v oblasti výbledové barvy či znaků. Jiná barva znaků, výbledu, tickingu, podsady, břicha nebo očí než je uvedeno výše. Nejasně ohraničená či málo zřetelná demarkační linie. Jakékoli prostříbření v srsti (pozor, nezaměňovat stříbrný ticking za prostříbření, jedná se o jinou vlastnost!). Nazrzlost osrstění. Cokoli poukazující na jiné zbarvení dle standardu.

 

Ze společných rysů siamských stínování se této variety týkají jen DVOJÍ GENY, ROZMÍSTĚNÍ A ROZSAH ZNAKŮ, UPOZORNĚNÍ a JINÉ.

 

© Obsah chráněn autorským právem.Český klub potkanů z.s.

Czech Fancy Rat Club

czkp@email.cz

© 2013 - 2016

Všechna práva vyhrazena

webdesign: czgrafik.cz

programování webu: Lukáš Maleček (Dr.LuckyLuke)

Reklamní lišta poskytovatele prostoru: