Recenze – Zeno 3 empire | CZKP
Český klub potkanů z.s.
Czech Fancy Rat Club

Recenze – Zeno 3 empire

Zeno jsem si vymyslela jako dárek od Ježíška a nevím tak docela, jestli to byl dobrý nápad. Má jen jednu výhodu – je opravdu velká. Všechno ostatní jsou nevýhody. První nevýhodou je, že je OPRAVDU velká, což vás neustále ponouká k tomu, abyste ji pořádně zaplnili (a modří už vědí – nemyslím tím hamaky, patra a růžové záchody). Další nevýhodou je paradoxně to, že je „složitelná“, obavám se totiž, že – alespoň v mém případě – byla složitelná naposledy. Což je trošku problém, pokud následně zjistíte, se vám třeba nevleze do vany. Složit „palác“ byl oříšek. Tedy ne, že bych neuměla skládat podle návodu, ale pokud ve čtvrtině skládání (zkoušela jsem to nejdříve sama, protože proč ne, že.. to přece zvládnu!) zjistíte, že tu mříž do té lišty prostě nenarvete, zbydou vám jen oči pro pláč. V poněkud nevlídném rozpoložení jala jsem se přivolat na pomoc sestru. Podotýkam, že sestra je manuálne velmi zručná a v návodech na skládání všeho možného jako doma. Za hlasitého komentáře jsem jí názorně předvedla, že „TOTO TAM“ prostě nenarvu a ona mě, za prvotního uklidňování, ujišťovala, že to prostě jít MUSÍ!

Johanka_ZENO3_empire

Zabydlená klec
Autor fota: Dárčí doupě

Stavba trvala i s mým úsilím asi hodinu (nepočítám montáž pater atd.), z toho tlačení mříže do lišty, případně lišty do mříže zabralo cca 50 minut. Za použití hrubých slov (teď už nás obou), hrubého násilí, másla, panenského olivového oleje, dále se zlomením dvou „šprušliček“ a naštípnutím výše zmiňované lišty jsme nakonec dílo dovedly do zdárného konce. Ale jak říkám, MOJE klec je pouze složitelná, protože lišta s mříží utvořily spojení, které se nebojím nazvat NAVŽDY.

Montáž interiéru klece, už tak náročná nebyla. Pokud si ale nejdříve postavíte samotnou klec (což byste jistě zvládli i sami v případě, že nepoužijete olivový olej..), budete potřebovat díky hloubce klece někoho, kdo vám pomůže namontovat patra. Já jsem nějaké patro přidávala, takže mám momentálně čtyři. Není úplně jednoduché vymyslet rozestavění pater a rozvěšení hamaků, když nemáte žádnou předlohu a stojí před vámi prázdná klec. Protože je tak vysoká, je potřeba vykrýt všechna místa, kudy by mohly myšky propadnout.

Po prvních týdnech používání jsem naznala, že jeden záchod v přízemí a jeden na nejvyšším patře je málo a přidala jsem jeden i na levé nejvyšší patro. Jinak máme v kleci standardní vybavení (viz foto). Ještě jedna nevýhoda – když chcete čistit pouze vaničku, musíte sundávat horní část OPĚT čtyřručně a držet ji za dolní rožečky, aby se mříže, které nejsou spojeny NAVŽDY, nevysouvaly z lišt.

To jsou v kostce asi všechna pro a hlavně proti, která se mi v souvislosti s klecí ZENO 3 vybavují. Je to krásná klec, která vás donutí přemýšlet, zocelí vaše nervy a vaši mazlíčci ji budou milovat. Směle do ní!


Jak citovat tento článek:

. Recenze – Zeno 3 empire czkp.cz [online].
2024 [cit. 2024-07-15]. Dostupné z http://www.czkp.cz/ja-potkan/moje-bydleni/klece/recenze-zeno-3-empire/.
Český klub potkanů z.s.

Czech Fancy Rat Club

czkp@email.cz

© 2013 - 2016

Všechna práva vyhrazena

webdesign: czgrafik.cz

programování webu: Lukáš Maleček (Dr.LuckyLuke)

Reklamní lišta poskytovatele prostoru: